Znów zaczęliśmy

Kiedy latem zaczynałyśmy robić nasze prace, wszyscy się dziwili, to już na Święta robicie? A my z uporem maniaka odpowiadałyśmy, że to już najwyższy czas! Bo rzeczywiście, czas szybko zleciał. Ale po kolei.
Robienie  szyszek

Jak co roku, na naszą ostatnią Mszę Św. dla osieroconych przed Bożym Narodzeniem, przygotowujemy małe upominki. Musimy zrobić to na zasadzie „coś z niczego”, bo nie mamy na to żadnych funduszy. Udało mi się skrzyknąć kilka dziewczyn tzn. 4 szt. (w tym Renata, nasza osierocona, jedzie aż 40 km do nas) i wymyśliłyśmy choinki z szyszek. Potem dołączyły do nas jeszcze inne wolontariuszki.

Akcję finałową, czyli pakowanie, ustaliłyśmy na ostatni, ciepły weekend października i korzystając z pięknej pogody, pracowałyśmy na naszym hospicyjnym podwórku. W sumie naszych choinek wyszło ponad 360! (szczególne podziękowanie dla Eli i Renaty!)

Renatka  szyszki
Dziewczyny powiedziały, że jakby co, to one chętnie! No i szybko taki czas nastał. Właśnie wpadłam na swój kolejny, genialny pomysł! Jak są chętni do pracy, to trzeba to wykorzystać, więc zróbmy kolejne ozdoby przeznaczone tym razem na kwestę!

Pomysł został entuzjastycznie przyjęty, za to ja, ciężko przestraszona! Dlaczego? Mamy robić jakieś ozdoby świąteczne (dowolność plastyczna) a połowa grupy deklaruje, że są antytalęciami! Mówią: „Wymyśl coś, my możemy pakować!” czyżby się zrodził nowy rodzaj wolontariusza - pakowaczka?

Monika i szyszki
A skąd weźmiemy materiały? Ano, jak zwykle trzeba będzie prosić dobrych ludzi,  a co się nie uda zdobyć tą drogą, trzeba będzie kupić. I tu wpadłam na kolejny genialny pomysł! Otóż, przed naszym 10-leciem, wolontariusze podjęli się pościć 10 dni (każdy jak uważa) a pieniądze zaoszczędzone w ten sposób oddać biednym. My po prostu te pieniądze przeznaczymy na potrzebne materiały. Nieźle to wymyśliłam, nie?

Ludzie pomóżcie! Zbieramy wszelkie ozdoby świąteczne ręcznie wykonane z przeznaczeniem na kwestę na rzecz naszego hospicjum! Za wszystkie rzeczy serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy!

Wasz  goniący resztkami sił
Korespondent hospicyjny

Więcej w tej kategorii: « Matka Jezusa Anielski orszak »