Spotkanie rocznicowe marzec 2012

p1140645„Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła.
Tam, gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość.
Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło...
Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie
nadzieja pozwala nam to usłyszeć.”
Jean Ladriere

Tym wierszem przywitane zostały rodziny, które przybyły na spotkanie rocznicowe. Mamy taką tradycję w Hospicjum Królowej Apostołów że organizujemy spotkania dla rodzin osieroconych w pierwszą, drugą , trzecią itd. rocznicę odejścia naszych podopiecznych.

Mimo chłodu, deszczu a nawet śniegu wypełniona była po brzegi kawiarenka przy kościele Pallotynów w Radomiu. Przybyli pogrążeni w żałobie osieroceni by pomodlić się za swoich najbliższych. Wśród uczestników byli też klerycy by modlić się w  intencji niedawno zmarłego biskupa Edwarda Materskiego. Gościliśmy też rodziców Artura Ziętka pilota, który zginął w katastrofie Smoleńskiej a którego hospicjum objęło modlitwą.

Po powitaniu i przedstawieniu się poszczególnych rodzin za kogo będą się modlić i skąd przybyli a  wiele osób przyjechało spoza Radomia a nawet ze Zgorzelca. Tradycyjnie podczas spotkania wyświetlane są zdjęcia z posługi naszego hospicjum w rodzinach chorych. Poszczególni przedstawiciele rodzin podczas prezentacji zdjęć, opisywali nasza posługę, czas trwania i dzielili się tym co posługa im przyniosła. Usłyszeliśmy że największym darem jaki od nas otrzymują to comiesięczna modlitwa za tych co odeszli do „Domu Ojca”. Dziękowali za pomoc księdzu Markowi, lekarzom i wolontariuszom. Następnie w kaplicy została odprawiona Msza święta w intencji zmarłych, którzy obchodzili rocznice w miesiącu marcu i kwietniu oraz za osieroconych. Po Mszy czekała  gorąca zupa szczawiowa. Można było też nabyć pisanki wielkanocne wykonane przez wolontariuszy hospicjum. Dziękujemy za przybycie i wspólne spotkanie.

Ostatnio zmienianypiątek, 20 lipiec 2018 14:49

Polecamy wykłady z konferencji